Rijksmuseum
Laden Evenementen

« Alle Evenementen

De canon van de Kempen verteld door Toon Schellens

7 augustus | 13:30 15:00



U kunt binnenlopen vanaf kwart voor één om eventueel anderen te ontmoeten . Voor koffie en thee wordt gezorgd en u kunt ook u zelf meegebrachte lunch gebruiken. De voordracht begint  om half twee en  wordt afgesloten om drie uur (13.30 tot 15.00 uur).

Toon Schellens was in zijn jongen jaren al  lid van Heemkunde Werkgroep Reusel en heeft na een onderwijsloopbaan deze oude liefde weer opgepakt. Sinds 2017 dorpsgids, lid van de heemkundige studiekring De Acht Zaligheden Eersel en bestuurslid van het Kempenmuseum Eersel. Heeft meegewerkt aan enkele regionale publicaties over de Tweede Wereldoorlog. ‘Eersel tijdens de bezetting’ en ‘Ilse Brüll een Joods meisje met een Eerselse geschiedenis’. Heeft samen met Wim Lavrijsen de Canon van de Kempen samengesteld. Die bestaat uit  een overzicht in vijftig vensters van de regionale geschiedenis.

De bloei van de regio in de 15 eeuw kwam tot uitdrukking in de bevestiging van het stadsrecht van Eindhoven door Hertog Jan IV in 1432. Die Canon is het kader van waarin met name de ‘Gouden Eeuw van de Kempen’ wat uitgebreider wordt belicht tijdens de lezing.

De voordracht op donderdag 7 augustus begint om 13.30 uur in de remonstrantse kerk aan de Dommelhoefstraat 1a te Eindhoven. Er is een collecte ter dekking van de kosten

Remonstrantse kerk Eindhoven, Dommelhoefstraat 1a