Moondance from Pixabay
Laden Evenementen

« Alle Evenementen

  • Dit evenement is voorbij.

Lezing Arjan Broers ‘Alsmaar ouder maar ook alsmaar wijzer?’

28 januari | 20:00 21:30

Arjan Broers is journalist, programmamaker, coach, pastor en tevens auteur van o.a. het Boek “De beste helft – kunnen we behalve alsmaar ouder ook wat wijzer worden? ”. Over dit nieuwste boek zal hij een lezing geven.

“Niet alle ouderen worden automatisch wijs. Er zijn ook oude mensen die steeds meer verstarren, geloven in het eigen gelijk en niet ruimhartig, vol mededogen en met een groot relativeringsvermogen de wereld bekijken. Maar hoe word je dan wel wijs in deze maatschappij, gericht op het individu en zonder een gezamenlijk verhaal?” Hij beschrijft dat met de teloorgang van de religie veel meer verloren is gegaan. Het leverde ook gebrek aan gezamenlijke verhalen op, minder verbinding en een minder vanzelfsprekende zingeving”.

Broers geeft geen pasklare oplossing maar verkent wel verschillende richtingen. Hij geeft aan dat verhalen en rituelen uit ons religieus verleden of vanuit andere wijsheid tradities behulpzaam kunnen zijn.

De lezing zal ongeveer een uur duren, met gelegenheid voor het stellen van vragen en discussie.

Toegang vrij

Sint-Jooskapel

Lage Gouwe 134
Gouda, 2801 LK