Kom ook naar de klimaatdag die de Remonstranten organiseren op 29 oktober van 10.30 – 15.30 uur in de Geertekerk in Utrecht. Aanmelden kan via www.remonstranten.nl/webshop. Deze dag wordt georganiseerd door Geloof & Samenleving met medewerking van Mpho Tutu van Furth, Carla Dik-Faber, Geke van Vliet en Jan-Jorrit Hasselaar. Iedereen is van harte welkom.
Hoe om te gaan met ecologische vraagstukken? Dat staat op deze dag centraal. Wat is het goede leven in tijden van klimaatverandering? Deze vraag is zeer urgent, zeker na de zeer droge zomer in Nederland en daarbuiten, extreem lage waterwaterstanden in onze rivieren en de vele bosbranden in Zuid – Europa.
Don’t look up nodigt uit om niet weg te kijken, maar samen op reis te gaan om ecologische vragen eerlijk te onderzoeken en praktisch hanteerbaar te maken vanuit vertrouwen, hoop en liefde. Op 29 oktober willen we samen vieren, leren en elkaar versterken als diaconie, kerkgemeenschappen en voorgangers.
10.30 uur: Inloop
11.00 uur: Groene Viering
11.30 uur: Woord van welkom door Rachelle van Andel, voorzitter G&S
11.40 uur: Inleiding door Mpho Tutu van Furth
12.00 uur: Panelgesprek
-Reactie en pitch door Geke van Vliet
-Reactie en pitch door Carla Dik-Faber
-Gesprek met Geke van Vliet, Carla Dik-Faber en Mpho Tutu van Furth
12.30 uur: Lunch
13.30 – 15.00 uur: Workshops
(Keuze uit 2 workshops. Elke workshop duurt 45 minuten en wordt 2 keer gegeven)
15.00 uur: Delen van de oogst
15.30 uur: Liturgische afsluiting
Aansluitend: Borrel
Mpho Tutu van Furth is in 2022 benoemd tot predikant van de Amsterdamse kerk Vrijburg. Ze is Anglicaans priester, spreker, schrijver, theoloog, kunstenares, moeder en jongste dochter van de Zuid-Afrikaanse aartsbisschop en mensenrechtenactivist Desmond Tutu.
Ze draagt de filosofie van Ubuntu uit die mensen inzicht geeft in zichzelf en in de verbinding met anderen. Het woord betekent letterlijk ‘menselijkheid’. Ubuntu gaat er vanuit dat iemand alleen maar iemand is via andere mensen. Op wat voor manier kan deze filosofie ons helpen bij het klimaatvraagstuk?
Carla Dik-Faber, projectleider GroeneKerken en voormalig lid Tweede Kamer met de uitverkiezing tot Groenste politica in 2017
Geke van Vliet, Doopsgezind predikant en PhD-kandidaat op ecotheologie (Humboldt universiteit Berlijn en Universiteit van Pretoria)