Redactioneel ‘Een belijdenis’

Redactioneel ‘Een belijdenis’

Foto: Allard Willemse

Het lijkt veel korter, maar inmiddels is het al twintig jaar geleden dat onze nieuwe geloofsbelijdenis aanvaard werd. Hieraan was een uitgebreid proces voorafgegaan. In veel gemeenten zal er uitgebreid over gesproken zijn. In Rotterdam werd de concepttekst in alle gesprekskringen besproken. Een vriend van de gemeente, die ook actief rooms-katholiek was, zei: Waarom eigenlijk? Er is toch al een belijdenis. Ik zei: maar geloof je dan alles wat daarin staat, bijvoorbeeld over de maagdelijke geboorte. Nee natuurlijk, was zijn antwoord. Maar dat hindert toch helemaal niet!

Remonstranten stonden er wat dogmatischer in. Geen belijdenis die we niet kunnen onderschrijven! En in het begin, zo was mijn waarneming, werd de belijdenis buiten onze geloofsgemeenschap veel meer geprezen dan daarbinnen. Inmiddels is de waardering voor de belijdenis gegroeid. Velen hebben een warme band met de tekst, al blijven er natuurlijk ook kritische geluiden.

Uw redactie heeft de oorspronkelijke opsteller, Johan Goud, geïnterviewd. Daarnaast hebben we theologen van buiten de geloofsgemeenschap gevraagd. En vele remonstranten geven hun visie op deze tekst. Graag bevelen wij dit nummer in uw aandacht aan!

Het volgende nummer zal als thema hebben: domineeskinderen. Hoe kijken zij aan tegen het vak van hun vader of moeder? Klopt het vooroordeel, dat de dominee meer aandacht voor de gemeente had dan voor zijn eigen gezin? Heeft haar voorbeeld navolging gevonden? Laat het weten, als u er iets over wilt zeggen!

Tjaard Barnard, hoofdredacteur
barnard@remonstrantenrotterdam.nl

Het volgende nummer van AdRem verschijnt op 14 april

Zie ook

Redactioneel
5 december 2024

Redactioneel

Het is een groot genoegen voor de oude Sint om op bezoek te zijn geweest bij de Remonstranten op hun landelijk bureau. Ik bracht een klein werkbezoek van een dag,.. Lees verder

7 juli 2020

Huisarts in de frontlinie

Huisarts David Pols maakt zich het meest zorgen over kwetsbare ouderen in zijn praktijk. ‘Het voordeel van deze dorpsgemeenschappen is dat er nabuurschap bestaat. Problemen voor ouderen zijn er desondanks genoeg in deze tijd… Lees verder